Home میم بر شانه بزرگان: مارک زاکربرگ
بر شانه بزرگان: مارک زاکربرگ
0

بر شانه بزرگان: مارک زاکربرگ

45
0

مارک زاکربرگ (Marc Zuckerberg) یک برنامه‌نویس و کارآفرین اینترنتی آمریکایی و یکی از پنج مؤسس وب‌گاه شبکه اجتماعی آنلاین فیس‌بوک است. او تا این لحظه (آگوست 2013) به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل در فیس‌بوک فعالیت دارد و در سال 2013 ثروت شخصی وی 16/8 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

زاکربرگ به عنوان یک دانشجوی دانشگاه هاروارد با کمک دانشجویان علوم کامپیوتر به خصوص پشتوانه «اندرو مک‌کالم»، «داستین موسکویتز» و «کریس هاگز» اقدام به تأسیس این وب‌گاه کرد.

در سال ۲۰۰۸، مجله فوربس زاکربرگ را جوان‌ترین میلیاردر که ثروتش را شخصاً کسب کرده معرفی کرد. درسال ۲۰۱۰ نیز او به عنوان شخص سال تایم از سوی مجله تایم انتخاب شد و از آن سال تاکنون او به عنوان یکی از 100 ثروتمندترین و پرنفوذترین افراد در جهان در این مجله بوده است.

در سال ۲۰۱۰ فیلمی با عنوان شبکه اجتماعی به کارگردانی دیوید فینچر در مورد مارک زاکربرگ و فیس‌بوک ساخته شد. این فیلم که براساس کتاب میلیاردرهای تصادفی نوشته بن مزریک تهیه شده، به نحوه شکل‌گیری و تأسیس فیس‌بوک و مسائل و کشمکش‌های پیرامون آن می‌پردازد. قابل ذکر است که نه مارک زاکربرگ و نه هیچکدام از شرکای نزدیک وی در تهیه و ساخت این فیلم همکاری نداشته‌اند.

منبع: Wikipedia

(45)

 
https://telegram.me/businesstrend
مهدی محمدزاده طهرانی مهدی دانش‌آموخته MBA از دانشگاه شریف و یکی از موسسان و دبیر ارشد مجله اینترنتی بیزینس‌ترند است.