Home میم بر شانه بزرگان: نولان باشنل
بر شانه بزرگان: نولان باشنل
0

بر شانه بزرگان: نولان باشنل

34
0

نولان کی باشنل (متولد ۵ فوریه ۱۹۴۳) مهندس و کارآفرین آمریکایی است که مخترع آتاری و مؤسس رستوران‌های خانوادگی-تفریحی زنجیره ای Chuck E. Cheese’s Pizza-Time Theaters بوده است. او وقتی در محل تولدش در Ogden, Utah اقامت داشت سال‌ها در دوران دبیرستان و دانشگاه در پارک تفریحی Lagoon کار کرد. نولان به طور خاص به بازی‌های تودرتوی مرحله‌ای علاقه داشت که مشتریان پارک در آن‌ها مجبور بودند از مهارت و شانسشان استفاده کنند تا در نهایت به هدفشان رسیده و برنده جایزه شوند. او از مفهوم کنجکاو کردن افراد در مورد بازی و سپس علاقه آن‌ها به پرداخت پول برای بازی بیشتر خوشش می‌آمد و از عشقش به بازی و همچنین پارک‌های تفریحی برای تاسیس آتاری و همچنین Chuck E. Cheese’s Pizza-Time Theaters استفاده کرد.

 باشنل عضو تالار افتخارات بازی‌های ویدئویی و همچنین تالار افتخارات اتحادیه Consumer Electronics و BAFTA بوده و جایزه «مخترع سال» را از Nations Restaurant News دریافت کرده است. علاوه بر این‌ها وی به انتخاب مجله Newsweek یکی از ۵۰ فردی است که آمریکا را تغییر داده است. باشنل بیش از ۲۰ شرکت را پایه گذاری کرده و به عنوان پدر صنعت بازی‌های ویدئویی از وی نام برده می‌شود. او هم‌اکنون عضو هیئت مدیره شرکت Anti-Aging Games است ولی آخرین شرکتی که تاسیس کرده یک شرکت نرم افزارهای آموزشی با نام Brainrush است که از تکنولوژی بازی‌های ویدئویی برای تولید نرم افزارهای آموزشی استفاده می‌کند. این تکنولوژی از علوم مغزی به شکلی استفاده می‌کند که باشنل اعتقاد دارد سیستم‌های آموزشی را از اساس تغییر خواهد داد. نولان که یکی از مؤسسین و مدیرعامل Brainrush است بر این باور است که این شرکت بزرگ‌ترین موفقیتش خواهد بود.

منبع: Wikipedia

(34)

 
https://telegram.me/businesstrend
سیامک مظاهری سیامک دانش آموخته MBA از دانشگاه صنعتی شریف و یکی از موسسان و سردبیر مجله اینترنتی بیزینس ترند است. علاقه اصلی سیامک کارآفرینی و بازاریابی بوده و سرگرمی او ورزش سفر و تئاتر است.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.