Home میم بر شانه بزرگان: ساندار پیچای
بر شانه بزرگان: ساندار پیچای
0

بر شانه بزرگان: ساندار پیچای

22
0

ساندار پیچای مهندس کامپیوتر و مدیرعامل کنونی شرکت گوگل است. گوگل، غول فناوری که در زمینه محصولات و خدمات مبتنی بر اینترنت تخصص دارد، در سال ۲۰۱۵ مورد بازسازی بزرگی قرار گرفت و پس از آن شرکت Alphabet Inc به‌عنوان شرکت مادر گوگل توسط موسسینی مثل لری پیج به‌عنوان مدیرعامل و سرگئی برین به‌عنوان رئیس هیئت مدیره به وجود آمد. پیچای که در آن موقع به‌عنوان مدیر بخش محصولات و مهندسی گوگل فعالیت می‌کرد، پس از آن به‌عنوان مدیرعامل جدید گوگل که بزرگترین شرکت زیر نظر آلفابت بود مشغول به ‌کار شد. پیچای در سال ۲۰۰۴ به‌عنوان مدیر محصول وارد گوگل شد و فعالیت‌های نوآورانه گوگل و محصولاتی نظیر گوگل کروم و سیستم عامل کروم را رهبری کرد که به محصولاتی به شدت موفق تبدیل شدند. عمده شهرت جهانی ساندار پیچای به علت موفقیت مرورگر گوگل کروم بوده که رقبای قدرتمندی مانند اینترنت اکسپلورر و موزیلا فایرفاکس را کنار زد و راه را برای معرفی محصولات دیگر مرتبط با کروم مانند کروم کست و کروم بوکس و سیستم عامل کروم باز کرد. به تدریج، ساندار پیچای مدیریت دیگر محصولات گوگل مانند جی‌میل و گوگل داکس را نیز به‌عهده گرفت و به سرعت رتبه‌های آنها را بهبود بخشید. او همچنین برای مدتی مدیریت اندروید را نیز به عهده داشت.

ساندار پیچای در چنای هند به دنیا آمد و از جوانی بسیار خلاق و باهوش بود. او در هندوستان مدرک مهندسی متالورژی گرفت و سپس در رشته علوم مواد و فیزیک در دانشگاه استنفورد مدرک کارشناسی ارشد گرفت. او سپس مدرک MBA خود را از دانشگاه وارتون پنسیلوانیا دریافت کرد. پیچای پیش از ورود به گوگل در حوزه مدیریت محصول و مهندسی در شرکت Applied Materials و در حوزه مشاوره مدیریت در شرکت McKinsey & Company کار کرده است. همکاران پیچای بسیار وی را دوست دارند و از او به‌عنوان «مرد پشت صحنه مهم‌ترین محصولات گوگل» نام برده می‌شود.

منبع: TheFamousPeople

(22)

 
https://telegram.me/businesstrend
مژگان رسولیان مژگان رسولیان دانش‌آموخته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد قزوین است .توسعه و رشد فردی ،هنر و سفر از علاقه مندی های اوست.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.